Jak wiadomo, buty na obcasie zaliczane są na najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Panie dzięki prawidłowo dobranym szpilkom mogą zyskać nie tylko kilka dodatkowych centymetrów, ale również pewność siebie. W jaki sposób można dopasować obcas do kształtu nóg oraz figury?

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę?

Warto wiedzieć, że wysokość obcasa powinna wynosić od 6 do 9 cm. Panie powinny uwzględnić także swój wzrost. Dzięki temu można będzie uniknąć karykaturalnego efektu. Rekomendowane jest również zwrócenie szczególnej uwagi na grubość szpilki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obcas odgrywa ogromną rolę w tworzeniu właściwych proporcji sylwetki. Nie można zapomnieć o kształcie noska. Od niego będzie zależało, jak będzie prezentowała się figura przedstawicielki płci pięknej.

Jak dobrać szpilki do krótkich i smukłych nóg?

Należy przede wszystkim unikać modeli o bardzo wysokiej szpilce. Godny uwagi jest fakt, że wbrew pozorom tego typu obuwie przyczyni się do skrócenia kobiecej sylwetki. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na czółenka na słupku lub buty na średnim obcasie. Panie, które nie są zainteresowane skróceniem swojej sylwetki, powinny unikać modeli zabudowanych nad kostką, a także szpilek z paskami. Wspomniane modele będą bowiem działały na niekorzyść. Jeżeli kobiety będą potrzebowały wsparcia w postaci paska, świetną opcją będzie wąski i subtelny. Rekomendowane jest również zwrócenie uwagi na czubek szpilek.

najnowsza kolekcja na Answear

Jak dobrać szpilki do krótkich nóg i masywnych łydek?

Warto wystrzegać się szpilek z klamrami, frędzlami czy ciężkimi zdobieniami. Dobrym zakupem nie będą także buty z zaokrąglonym noskiem, szpilki czerwone na cienkim obcasie czy zabudowane czółenka w stylu peep toe. Kobiety ze wspomnianym typem sylwetki najlepiej będą prezentowały się w czółenkach ze spiczastym czubkiem, na słupku, grubszej szpilce czy gładkich. Przedstawicielka płci pięknej dzięki właściwie dobranym szpilkom będzie w stanie wysmuklić sylwetkę, wyrównać proporcje figury, a także zyska poczucie wygody.

Jak dobrać szpilki do długich i szczupłych nóg?

Panie z długimi i szczupłymi nogami będą miały ogromny wybór. Kobiety mogą bowiem pozwolić sobie praktycznie na każdy model buta. Przedstawicielki płci pięknej muszą wykazać się jednak ogromną czujnością, by przypadkiem nie uzyskać rezultatu odwrotnego do zamierzonego. Wysokie kobiety nie muszą decydować się na założenie 15 cm szpilek. Powinny ich wręcz unikać. W najprostszym możliwym ujęciu będą zaburzały naturalne proporcje ciała. Panie będą wyglądały wręcz groteskowo. Rekomendowane jest zatem dobieranie wysokości omawianego elementu garderoby z rozwagą.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku długiej i szczupłej sylwetki kobiety będą mogły pozwolić sobie na wyraziste zdobienia czy kolory. Mile widziane będą także kokardki, paski czy pióra na czubku. Doskonale zdadzą egzamin przede wszystkim wtedy, gdy panie będą zainteresowane zwróceniem uwagi na swoje zgrabne nogi.