Diadora – włoska marka podbija polski rynek

Diadora

Diadora to włoska firma, która produkuje obuwie oraz odzież sportową. Przedsiębiorstwo to produkuje odzież oraz obuwie a także sprzęt piłkarski, kolarski, tenisowy, dla biegaczy, rugbystów, lekkoatletów. W początku swej działalności, od 1948r., Diadora była pomyślana jako firma, która ma dostarczać buty wysokiej jakości, przeznaczone do wspinaczki górskiej. W latach 60. XXw., firma ta zaczęła dostarczać sprzętu narciarskiego. Obecnie, Diadora ubiera arbitrów z lig włoskich, od poziomu Serie A do Serie C, ponadto Scottish Premier League, ligi rumuńskiej oraz hinduskiej. Ze znanych europejskich klubów, Diadora ubiera i sponsoruje zawodników m.in. Dinamo Zagrzeb, FC Twente Enschede, na świecie są to Deportivo Quito, Club Africain Tunis, jest także sponsorem grup kolarskich Tinkoff oraz Lampre. Polacy, którzy uprawiają sport na różnych poziomach zaawansowania pokochali tę markę.

Na czym polega sekret popularności Diadory, dlaczego jest tak często wybierana?

Marcelllo Danieli, który tworzył markę od samego początku chciał, by buty Diadora były w najwyższej jakości, od początku był to więc najwyższy priorytet producenta. Właśnie, dzięki wysokiej jakości wykonania oraz dbałości o detale, udało się zapracować na szacunek oraz zyskać ugruntowaną pozycję na rynku. Należy mieć jednak świadomość faktu, że buty, które są produktem marki Diadora, choć są wytwarzane z myślą o sportowcach, jednak nie tylko, gdyż buty Diadora noszą także osoby, które nie zajmują się sportem w żądnym stopniu a chcą jedynie atrakcyjnie wyglądać. Musisz wiedzieć, że buty męskie Diadora są pomyślane z dbałością o szczegóły, Co ważne, sekretem powodzenia marki jest fakt, że udało jej się przekroczyć granicę, dziś nie jest to już tylko firma kojarzona ze sportem, to także producent który odnotowuje konotacje ze sferą wypoczynku, z nowym rynkiem lifestyle. Kolejnym rozwiązaniem dzięki któremu Diadora odniosła tak niebagatelny sukces jest stworzenie Centrum Badawczego Diadory, kiedy to wspólne prace z największymi gwiazdami sportu oraz z szeregiem specjalistów przyczyniły się do stworzenia oraz do zaprojektowania butów o najwyższej jakości, co z czasem stało się znakiem wyróżniającym ten brand.

Jakie obuwie Diadory dla mężczyzny, co preferują panowie? 

Panowie często decydują się na obuwie męskie Diadora Heritage w stylu vintage, dla którego inspirację stanowiły gwiazdy sportu, które są ambasadorami marki. Należy wspomnieć, że ambasadorami marki są Bjoern Borg oraz Roberto Bettega. Szwed to uznany przed laty tenisista ziemny, jeden z najlepszych Skandynawów, który kiedykolwiek brał udział w zawodach, w latach 1976-1980 dominator Wimbledonu, Włoch zaś to wybitny piłkarz, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii Juventusu Turyn zawodnik łączący siłę atlety z imponującą, dla wielu nieosiągalną techniką. Panowie bardzo często wybierają sneakersy męskie Diadora, Jednym z wybieranych modeli jest Diadora N9002, które to buty zostały zaprojektowane jako buty do biegania, jeden z flagowych modeli sneakersów tej marki. Do głównych atutów tego obuwia należą m.in. amortyzacja, ultranowoczesny wygląd, technologia Double Action. Panowie, którzy wybierają to konkretne obuwie podkreślają, że bardzo przemawia do nich fakt, że podeszwa kolorowa wewnętrzna jest z efektem sprayu.

Czy Diadora to także marka dla kobiet? Czy panie mogą wybrać coś specjalnie dla siebie?

Należy wiedzieć, że marka produkuje nie tylko buty dla mężczyzn, lecz również przykłada bardzo dużą wagę do tego, by panie czuły się usatysfakcjonowane, obuwie Diadora przeznaczone szczególnie dla płci pięknej w piękny sposób wyróżnia się wśród konkurencji rynkowej. Producenci marki doskonale wiedzą≤ że kobiece potrzeby w zakresie obuwia są odmienne od tego, czego potrzebują panowie, więc przy współpracy z pracownikami Politechniki Mediolańskiej, dokładają wszelkich starań, by zadowolić oraz sprostać wymaganiom stawianym przez kobiety. Przykładem dbałości o potrzeby płci pięknej jest obuwie Diadora ze specjalną wkładką Woman Last, która delikatnie owija się wokół stopy, zapewniając kobiecie amortyzację oraz pełnię bezpieczeństwa w trakcie przemierzanych tras. Warto zaznaczyć, że tenisówki cechuje włoski styl, przez co tenisówki prezentują się efektownie, z klasą, niezwykle efektownie a przy tym jednocześnie nie brakuje im niezbędnych przymiotów praktycznych. Producenci, którzy dostarczają butów dla kobiet, bardzo dużą uwagę przykładają do bezpieczeństwa oraz do komfortu. Właśnie fakt, że do produkcji butów, Diadora wplotła metody naukowe sprawia, że dystansuje konkurencję rynkową. Wiedz, że buty Diadora są tak pomyślane, by jak najdokładniej być dopasowanymi do Twojej stopy, co później przekłada się na liczne sukcesy w dziedzinie sportu, zaś jeśli nie uprawiasz żadnej dyscypliny sportowej to też dzięki temu właśnie obuwiu będziesz odnosiła liczne sukcesy, gdyż buty pozwolą Ci poczuć się pewnie w każdej sytuacji, przed jakimkolwiek wyzwaniem tylko staniesz. Co ważne, producent ten nigdy nie zapomina o estetyce, wiedząc jak jest istotna ta kwestia dla płci pięknej. Jak widać, buty Diadora to optymalne rozwiązanie dla każdej kobiety oraz każdego mężczyzny.

Możesz również polubić