Wpożyczenie sprzetu!

Zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni z profesjonalnym sprzętem wakeboardowym. Czekają tu wszystkie rozmiary desek i wiązań, które dopasowujemy w zależności od wagi, wzrostu i umiejętności osoby pływającej.

Poza tym znajdziecie tu również kaski, kamizelki wypornościowe oraz pianki neoprenowe. Wszystko w rozmiarach s-xl.

Jak dobrać deskę?

Długość deski

Długość – jeden z najważniejszych kryteriów doboru deski wakeboardowej. Długość deski zależy od Twojej wagi. Im więcej ważysz tym dłuższa deska dla Ciebie. Długość deski zazwyczaj podawana jest w centymetrach. Jeżeli wakeboard będzie za długi wówczas możesz mieć problemy z kontrolowaniem deski. Deska zbyt krótka będzie miała za małą powierzchnię aby utrzymać Ciebie na wodzie, taka deska będzie łatwiejsza do kontrolowania w rotacjach, jednak podczas lądowania będzie dawała symptomy przytapiania.

Waga użytkownika (kg) Długość deski wakeboardowej (cm)
<50 <130
45-75 130-134
65-85 135-139
 80-120  140-144
100-130+ >144

Rozmiar wiązań

Jedną z najważniejszych rzeczy jakie powinniście zrobić przed dobraniem wiązań wakeboardowych jest upewnienie się, jaki rozmiar stopy posiadacie. Większość firm rozmiaruje wiązania na Small, Medium, Large oraz Xlarge, przy okazji podają również odpowiedniki w skali EURO, US oraz JPN (skala w centymetrach). Ważne, aby wiązania nie były za małe i uciskały powodując spory dyskomfort, lub też za duże i np. przy jakiejś wywrotce spowodowały groźną kontuzję.

Finy

Liczba finów oraz ich wielkość przyczynia się do lepszej stabilności deski podczas zacięcia (krawędziowania). Generalnie wyróżniamy dwa rodzaje finów. Finy wkręcane oraz finy ukształtowane w dnie deski. Większe finy będą zwiększały powierzchnię deski podczas zacięcia dzięki temu deska przy większej prędkości będzie stabilniejsza niż deska bez finów.

Zawodnicy podzielili się na tych co pływają z finami i tych co pływają bez. Ponieważ pływanie po przeszkodach jest coraz bardziej popularne, wymusiło to na producentach modyfikację spodów desek wakeboardowych. 

X